Log in

I forgot my password

Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 10 on Thu Apr 05, 2018 1:33 pm
Latest topics
» This won't end well
Sun Apr 03, 2016 10:07 pm by Samantha Wilson

» Aurora Lightmane
Sun Apr 03, 2016 2:58 pm by Aurora Lightmane

» Samantha Wilson
Sun Apr 03, 2016 2:04 pm by Samantha Wilson

» Foorumi reeglid
Sun Apr 03, 2016 12:49 pm by Nathaniel Rod

» Tutvustuse ankeet
Sun Apr 03, 2016 11:58 am by Nathaniel Rod

» Rasside kirjeldused
Sat Apr 02, 2016 4:23 pm by Nathaniel Rod

» Lightmane'i lossist
Sat Apr 02, 2016 4:07 pm by Nathaniel Rod


Rasside kirjeldused

Go down

Rasside kirjeldused

Post by Nathaniel Rod on Sat Apr 02, 2016 4:23 pm

Kohustuslik on lugeda ainult enda rassi kirjeldust, kuid tugevalt soovitatav on tutvuda ka teiste rassidega.

Rassidevahelistest suhetest nii palju, et vampiiride ja libahuntide vahel on juba sajandeid valitsenud vaen ning nad ei saa ka siin reeglina hästi läbi. Iga rass peab ennast kõige paremaks, kuid suuri vihavaene teiste rasside vahel otseselt pole.

HALDJAD
Kirjeldus:


Haldjateks nimetatakse metsade ja väljade rahvast ning imekaunist puurahvast, kes korraga nii sarnanevad, kui ka erinevad suuresti inimestest.
Nad on nagu inimesed, aga ebamaised ja kaunid ning keskmisest inimesest pikemat kasvu. Neil on olenemata soost pikemat sorti kuldsed, hõbedased või mustad juuksed, teravatipulised kõrvad ning nõtke ja sale kehaehitus. Nad on kiiremad, painduvamad, vastupidavamad ning ka tugevamad kui inimesed, samuti on nende meeled rohkem arenenud. Nad on väga looduslähedased ja toituvad ainult taimtoidust. On eraklikke ja sotsiaalseid haldjaid. Neid saab tappa nagu inimesi.
Võimed:
• Võime kasvatada endale tiivad ja nende abil lennata. Tiivad näevad välja haprad, kuid on hoopis väga tugevad ja vastupidavad. Tiibade kasvatamine pole valus, ainult veidi ebamugav.

VAMPIIRID
Kirjeldus:

Vampiire on olemas kõikvõimalikke erinevaid liike, kuid enamasti on kõige enim-levinud, enim-tuntud need, kes toituvad inimeste või loomade verest. Samas on olemas ka taimetoitlastest vampiire, kes ei söö absoluutselt mittemingisugust liha.
Vampiirid on surematud. Ükskõik, millises müüdis neist ka ei räägitaks, on nad ikka ebaloomulikult kaunid, tugevad, kütkestavad, heleda nahaga ja magusa lõhnaga. Enamikud neist ei maga, kuid leidub ka neid, kes saavad sellisesse n.ö uneks nimetatud seisundisse langeda.
Vampiirid on küll surematud, kuid see ei tähenda, et nad on võitmatud - neid on endiselt võimalik tappa. Kõige levinuimates legendides räägitakse, et selleks tuleb lüüa puuvai läbi nende südame, nende saatmine päikese kätte (kuigi päikest ei kannata vaid mõni üksik vampiiriliik), siseelundite eemaldamine ja vampiiri põletamine ning keeva vee valamine vampiiri haua kõrvalisse auku.
Vampiiride eemale peletamiseks pidavat aitama küüslauk, püha vesi, hõbedast esemed, ristid, piiblid või Taaveti täht.
Teatud vampiirid ei saa tuppa siseneda enne, kui neile on selleks luba antud.
Enamikel vampiiridel on ka võime 'muuta' inimene, kelle verd nad on joonud, endasuguseks - vampiiriks.
Võimed:
• Inimestest palju kiiremad, tugevamad ja arenenumate meeltega.

LIBAHUNDID
Kirjeldus:

Nagu vampiire, on ka libahunte erinevaid liike.
Kõige levinuimad libahundid on inimesed, kes on saanud hammustada/kriimustada libahundilt ning seetõttu ka samasuguseks moondunud. Nemad muutuvad eluohtlikuks tapamasinaks igal täiskuul ning sel ajal juhib neid täielikult hundiinstinkt, nende sees elav loom ja nad ise ei ole suutelised mõtlema ega tegutsema. Hommikuti nad isegi ei mäleta, et midagi oleks juhtunud. Hundina võivad nad maha murda kelle iganes, ka mõne lähedase inimese.
Teised, vähem levinud, libahundid on need inimesed, kes saavad hundiks moonduda isetahtsi, või kes moonduvad juhul, kui on endast väljas, ärritunud või vihased. Nemad suudavad ennast ka suuremal määral kontrollida ning nende muundumine ei käi kuu tsüklite järgi.
Kõige levinuim viis libahunti tappa on hõbekuuliga tulistamine.
Võimed:
• Nad on inimestest palju kiiremad ja tugevamad nii inim- kui hundikujul, samuti on nende meeled palju arenenumad.

NÕIAD, VÕLURID, SORTSID
Kirjeldus:

Neid on väga erinevaid. Mõndadele on selline anne juba sündides kingitud ning seitsmenda poja seitsmendal pojal või seitsmenda tütre seitsmendal tütrel on eriti tugev vaistlik loitsimisanne. Teised omandavad selle õppimise, harjutamise või Saatanalt mangumisega. Näevad välja nagu tavalised inimesed, kuigi osadel on erilised tunnused, nt ebaloomulikult ererohelised silmad. Neid on võimalik tappa nagu inimesi, kui see sul õnnestub. Noorte olendite teadmistepagas pole veel kuigi suur, mistõttu nad loomulikult ei oska veel väga paljusid loitse. Lihtsamad loitsud sisaldavad näiteks mõne lähedalasuva asja enda juurde kutsumist, selle liigutamist, väiksemate vigastuste sekundiga ravimist jne. Pikem järjest loitsimine kurnab neid. Neil on loomulik anne ka ravimtaimede tundmisele ja nõiajookide keetmisele.

MERINEITSID
Kirjeldus:


Näevad enamasti välja nagu tavainimesed, kuid ka neil võib olla mõni ebainimlik tunnus (väga erksad silmad, ebaloomulik juuksevärv jm). Neile kasvab igal päikeseloojangul saba ning selleks on lossi territooriumil neile järv, kus nad siis öö veeta saavad ja päikese tõustes asenduvad nende sabad taas jalgadega. See muundumine on esimesel paaril korral väga valus, kuid järgnevatel kordadel ehk ainult veidi ebameeldiv, otseselt valus enam olla ei tohiks. Nende sabad on kaetud kalalaadsete soomustega, mille värv erineb. Merineitsikujul suudavad nad vee all hingata ja tunnevad end seal nagu kodus. Ka inimkujul on enamus neist osavad ujujad ning suudavad hinge kauem kinni hoida, kuid mitte otseselt vee all hingata. Neid saab tappa nagu inimesi, kui nad on inimkujul, ja kui saba kasvatanud merineitsi kuivale maale tuua, mõjub see talle nagu kalale ning ta muutub nõrgaks ja hommikuks on tõenäoliselt juba surnud.

ELEMENTALID
Kirjeldus:

Elementalid ehk elemendivaldajad on väga sarnased tavainimestele, ainsana eristabki neid see, et nad kõik valdavad mingit elementi. Suur enamus valdab vaid üht, kuid mõned vanemad elementalid on oma elu jooksul omandanud mitu elemendimaagiat, mõni üksik isegi kõik neli. Neli elementi on siis tuli, vesi, õhk ja maa. Elementide pikem kasutamine kurnab neid. Kui nad end liiga palju kurnavad, pöördub nende enda element nende vastu ja hävitab nad mingil moel, kuid seda ei pea igapäevaselt pelgama, kuna selleks tuleks elemente siiski väga pikalt kasutada ja sa hakkad end juba tükk aega enne väsinult ja uimaselt tundma. Kuna siinsed elementalid on veel noored, ei ole nad kuigi võimsad, kuid midagi sellist nad ikka oskavad:

Vesi - suudavad vett liigutada ja jäätada (mõned väiksemas ja mõned suuremas koguses), suurepärane ujumisoskus, suudavad vee all kauem hingata. Suudavad tekitada laineid (jällegi, suuremaid või väiksemaid, oleneb isikust) ja mõned osavamad ka vee peal kõndida.

Tuli - suudavad luua leeke ja neid valitseda, summutada, liigutada, kasvatada jm (mõned rohkem/vähem). Nad ei saa keskendumisel põletada, mõned osavamad võivad teha tule ka teistele põletavaks või mittepõletavaks.

Maa - suudavad panna taimi kasvama ja nendega vajadusel rünnata (mõned rohkem/vähem). Tekitada maa sisse ka pragusid ja liigutada maapealset mulda jne. Põhimõtteliselt saavad endale taimi allutada. Mõned osavamad suudavad tekitada ka maavärinaid, siinsetest need, kes seda suudavad, suudavad tekitada ainult väiksemaid.

Õhk - suudavad tuuleiile tekitada ja neid juhtida (mõned rohkem/vähem), teha tornaadosid (mõned väiksemaid/suuremaid), suudavad õhu abil sooritada suuri hüppeid (nt puu otsa) või joosta väga-väga kiiresti. Mõned osavamad suudavad end tuule abil ka lennutada (ehk põhimõtteliselt lennata), kuid siiski mitte väga pikalt nagu seda suudavad nt haldjad, sest see kurnaks neid liialt.

ANIMAAGID
Kirjeldus:
Animaagid on isikud, kes suudavad võtta mingi kindla looma või linnu kuju (nt hunt, kotkas). Muidu näevad nad välja nagu tavainimesed, samamoodi saab neid ka tappa. Sageli on animaagi inim- ja loomavormil sarnasusi, nt tumedapäine inimene muundub tumedakarvaliseks kassiks, kui inimesel on selja peal suur arm, võib see arm olla ka loomal jne. Animaagiks võib sündida, kui see geen on suguvõsas olemas, vanemad isegi ei pea animaagid olema.

HÜBRIIDID
Kirjeldus:
Hübriidid on siis olendid, kelles on segunenud kahe erineva rassi veri. Hübriidid ei ole üliharuldased, kuid ka mitte väga populaarsed, sest vähem on neid, kes saavad teise rassi esindajaga lapse, ning hübriidil on suurem tõenäosus sündida vigaselt/surnult. Kui sünnib aga terve hübriid, on ta terve ja normaalne nagu puhtavereline olendki. Kui oled hübriid, ei ole sul mitte kõik mõlema rassi võimed/tunnused, vaid osad ühe ja osad teise rassi omad. Nt oled sortsi ja elemendivaldaja laps. Siis suudad sa loitsida ja vallata oma elementi, aga kumbagi mitte täiel määral. Võib ka juhtuda, et ühe rassi esindaja puhul oli dominantsem välimusegeen ja teise puhul võimetegeen. Nt kui oled haldja ja sortsi laps, võid sa välimuselt sarnaneda haldjale, aga lennata ega tiibu kasvatada sa ei oska, küll aga on sul loitsimisanne.

Suur osa teksti on võetud siit: http://oroenpaz.proboards.com/thread/1/meie-tilised-olendid#ixzz44gV13vJ7

Aitäh kasutusloa eest!
avatar
Nathaniel Rod
Admin

Posts : 4
Join date : 2016-04-02

View user profile http://lightmane.board-directory.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum